SANAL FUAR NEDİR?

Sanal fuar web portalımızda ziyaret edilebilen Online Fuar 'dır. Gerçek bir fuarda olduğu gibi katılımcıların e-mail adresleri, web sitelerine bağlantı linkleri, tanıtım bilgileri, adres ve diğer gerekli bilgilerin yer aldığı sanal standlardan ve arama modüllerinden oluşmaktadır. Stand sahipleri tarafından istenilen bilgilerin girişi yapılarak kurulan bu standlarda video ve fotoğrafların yanı sıra hizmetler, ürünlerin özellikleri, firma kartvizit bilgileri ve firma tanıtım kataloğu ziyaretçiler için gerekli olabilecek dokümanlar ve şirket hakkında detaylı bilgiler yer alabilmektedir.

Sanal Fuar'ın Amaçları Nelerdir?

İzmir Ticaret Odası ilk sanal fuar modülünü 2003 Temmuz ayında oluşturmuş, 2008 yılında ise stand görselleri kullanmaya başlamıştır. 2014 yılı Temmuz ayı itibariyle sanal fuar www.iztosanalfuar.com alan adıyla, yeni bir yazılım ve görsel içerikle yayına alınmıştır. 

Sanal fuarın üyelerimize sunduğu en önemli avantajlar şunlardır:

·         Basit ve ekonomik bir ticaret köprüsü kurmak.

·         Yapılan aktiviteler boyunca, önce veya sonrasında, Fuar ziyaretçileri için bir referans noktası olmak.

·         Katılımcılar için hizmetleri kalite anlamında daha da iyileştirmek.

·         Katılımcı ve ziyaretçiler arasındaki iletişimi kurmak ve mükemmel hale getirmek.

·         Mümkün olan en fazla sayıda ziyaretçi ve kullanıcıya ulaşmak.


Kimler Sanal Fuara Katılımcı Olabilir?

Odamız üyesi olan her firma, sanal fuardaki üyelik formunu doldurararak ücretsiz kayıt olabilir.

 

Sanal Fuara Nasıl Katılımcı Olunabilir?

Odamız üyesiyseniz, sanal Fuarda SANAL STANDIN kurulması için öncelikle sitemizde belirtilen ücretsiz üyeliği gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifreyle Sanal Fuar modülüne giriş yaptıktan sonra TÜRKÇE ve İNGİLİZCE dil seçeneklerinin her ikisiyle de bilgi girişi yapmanız gerekmektedir. Önünüzde açılacak olan veri giriş ekranında sizden istenen bilgileri, fotoğrafları ve videoları yönlendirmelere uygun bir şekilde doldurmalısınız. Bütün işlemlerden sonra sistem, Oda moderatörlerine yeni bir eklendiğine, firmanın onay beklediğine dair bilgi gönderir. Aynı gün içinde moderatör tarafından bilgileriniz kontrol edilir, içerik girişlerinizde eksik, hatalı bilgi ile kurumsal yapımız ve genel ahlak kurallarına aykırı içerik girişiniz olmaması durumunda standınız onaylanır ve yayına alınır. Oda, içeriklerin uygunsuz olduğuna, firma standının veya sadece belli bir içerik girişinin yayından çekilmesine tek taraflı olarak karar veme yetkisine sahiptir. Bu durumda stand sahibi Oda’dan hiçbir hak ve alacak iddia edemez. İçeriğin yayınlanması konusunda ısrarcı olamaz.

Sanal Fuara Katılımcı Olduktan Sonra Bilgi, Fotoğraf, Video, Kartvizit, Firma Kataloğu vb. Sayfalarda Değişiklik Yapabilir miyim?

Evet, Sanal Stand sahipleri arzu ettiklerinde sanal fuar modülüne kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yaparak standlarında değişiklik yapabilirler. Her değişiklik moderatörün onayından sonra yayınlanmaya başlar.